PlayList

וואט איז קארמה?- תובנות על פקקי תנועה ועל "אין כניסה לפילים", השלישי של הג'ירפות.

הג'ירפות בטבע כמעט ולא מתקשרות ביניהן בעזרת קולות. בחיים הישראלים שלנו, הג'ירפות שאנחנו מכירים הם הדבר הכי ורבלי שיש.

אני צריך כח , כח לקבל
לי באופן אישי לקח קצת זמן להתחבר לג'ירפות. אני די מתביישת בזה- אבל חלק מהתיקון הוא ההודאה על כך בציבור.
פעם ראשונה שבאמת קלטתי את הקטע שלהם- שהמלודיה המטורפת התערבבה לי במילים וגרמה לסערת רגשות, היתה בנסיעת לילה מאנגליה לסקוטלנד. פתאום הבנתי, והטקסט שמתחיל ב"קרה לך שהתעוררת באמצע הלילה, הפרווה שלך ספוגה בזיעה.." רדף אותי תקופה ארוכה.. מה הפלא שבסוף התחתנתי עם מישהו שהחיה האהובה עליו היא ג'ירפה?
גם עם "גג", האלבום השני חוויתי קשיי הסתגלות, אבל נסיעה אחת לצליחת הכנרת כשברקע מתנגן "הכנרת מלאה הנה היא באה, תקופה טובה, סוף סוף…"
– פתרה לי את הבעיה.. עליתי לגג באמונה שלמה.
כנראה שאני לא ממש מפיקה לקחים לגבי התנאים האופטימליים לשמיעת להקה שבחרה שם של חיית פרא.. כי גם לאלבום השלישי לא הצלחתי להתחבר באופן טוטאלי.. עד היום בבוקר..

[pro-player width='440' height='290' type='video']http://www.youtube.com/watch?v=310TDCVAT_Q [/pro-player]

לא יודע למה זה קורה לי

דווקא בסוף השבוע הכי פקוק בהיסטוריה של המדינה, היינו צריכים להגיע לחתונה בקצה השני של הארץ. לחץ, עצבים. ייאוש. למה דווקא היום כל כבישי המדינה קורסים? למה דווקא היום היינו חייבים לנסוע לצפון? למה לפעמים הכל הולך כל כך קשה??
בבוקר שלמחרת, החלטנו שאם אנחנו כבר בצפון, אז כדאי לנצל את השמש והחום רגע לפני החורף (חורף?). עלינו שוב על הכביש, עדיין לא מאוששים מטראומת הפקק האימתנית שגבתה 4 שעות מחיינו ערב לפני.
ליד צומת מחניים נשאבנו לשיחה על החיים, על אלוהים. על עולמות עליונים. חמש שנים אנחנו יחד ולא באמת העלינו את הנושא הזה אף פעם.
עוצרים לקנות מים ו3 אברכים מנצלים את ההזדמנות להציע לסוחב המים שבינינו להניח תפילין. יום שישי, שיחה על אלוהים,  הוא הולך על זה- פעם ראשונה מאז הבר מצווה..
חוזרים לאוטו מבולבלים מאי פעם לאחר עניין התפילין.
ברגע נדיר במיוחד שואל אותי חובב הג'ירפות שליד ההגה, לאן בא לי לפנות – ימינה או שמאלה? מאחר ולא באמת היתה לנו תכנית או יעד מוגדר, הלכתי עם נטיותיי הטבעיות ואמרתי שמאלה. בערך באותו רגע ובאופן מתואם להפחיד עם השיחה , בחר הדיסק המיוחד שהכנתי לסופ"ש להתחיל לנגן את אין כניסה לפילים, האלבום החדש של הג'ירפות.

[pro-player width='440' height='290' type='video']http://www.youtube.com/watch?v=_1qCBb_xgN4 [/pro-player]

.

הלב הוא טלסקופי / סדק בתקרת העננים / קרן שמש יחידה / אי של כספית מתגלגל/
הפנייה שמאלה שבחרתי במקרה (במקרה?) הובילה אותנו לשביל מקביל לכביש הראשי שיורד עד לירדן, עם פינת צל מפנקת שמחכה רק לנו.
פתאום הלב נפתח. החיים מחייכים אלינו! אבל רק לפני 12 שעות הרגשנו שהיקום כולו התאחד נגדינו.. אז מה זו קארמה??
קופצים מהאוטו היישר אל תוך הנהר הקפוא (אם אתם מכירים דרך יותר טובה להרגיש חי מאשר לזרוק את עצמכם למים קפואים, תגידו לי) .
תחילת נובמבר, שמש קופחת, גדות נהר, פכפוך מים, רגע אושר בהפתעה מוחלטת שנקלענו אליו לגמרי במקרה- המקריות רק מגדילה את השמחה וההרגשה שזכינו בזכות איזה כח עליון. (קארמה?)

לא תמיד צריך להרחיק עד הגנגס כדי לזכות בהארה רגעית..

לא תמיד צריך להרחיק עד הגנגס כדי לזכות בהארה רגעית..

[pro-player width='440' height='290' type='video']http://www.youtube.com/watch?v=2lvRQxZEvkc [/pro-player]
.
נשכבים על כר הדשא, מסדירים נשימה..
אז את מאמינה בקארמה?, שואל אותי איש הג'ירפות,
אני חושבת ארוכות ועונה לו שלדעתי קארמה היא משהו שאתה יוצר לעצמך, שאם אתה מרגיש רע עם סך המעשים שלך, אתה מקרין את זה החוצה, ואז כשקורים לך דברים רעים- כי לכולם קורים לפעמים דברים רעים, אתה אומר שזו הקארמה שלך. אני כן מאמינה באנרגיה שיש לכל אחד מאיתנו ובסנסורים מאוד רגישים שטבועים בקיום האנושי. כשאתה משדר דברים לא טובים, אנשים קולטים את זה ודברים מתרחשים בהתאמה. זו קארמה..

חוזרים לאוטו, כמובן שאנחנו ממשיכים עם האלבום, מוקירי תודה- אולי הוא זה שפתח בפנינו את השביל המופלא הזה שהביא אותנו להארה רגעית?
רגע אחרי שסוגרים חלונות קצת עצובים לעזוב את הנקודה שלנו, מגיעה שיירת טרקטורונים מעלי אבק ומתמקמים בדיוק בפינת הצל שלנו.. מזל שבדיוק הלכנו… (קארמה?)

חוזרים למציאות, רכובים על מוזס
אין כניסה לפילים, מתחיל בהודו, אבל בדיוק בשיר 7, אל גבו של מוזס הסוס, שמתהלך ברחובות יפו ואוסף גרוטאות- הוא חוזר למציאות.
גם אנחנו חוזרים לכביש הראשי. צורבים בליבינו את רגעי החסד האלה שלא היו יכולים להתקיים ללא התחושות שהעלה בנו האלבום השלישי של הג'ירפות. עכשיו הוא כבר לגמרי חלק מאיתנו.

[pro-player width='440' height='290' type='video']http://www.youtube.com/watch?v=27zoAm1n5z4 [/pro-player]

סוף דבר
1. בדרך חזרה הביתה גם היה פקק, אבל אחרי שסגרנו את סוגיית הקארמה וקרן שמש נשלחה אלינו על גדות הירדן, פתאום הכל נראה נעים יותר. מה גם שלבסוף אתה מבין שפקקים (בפועל וגם כמשל), קורים כל הזמן, ומתוקף היותם פקקים- אתה אף פעם לא היחיד שסובל מהם. יש עוד הרבה אנשים שחווים את אותו הדבר בדיוק. מה שכן- לך יש את הכח להחליט איך אתה מתכונן לקחת את כל העניין..
2. כנראה שאלבום שנכתב במהלך מסע ארוך ומייגע חייב לקבל עוד ROAD TRIP אל הלא נודע בכדי לזכות בפרשנות הנכונה..