PlayList

ביקורת סינגלים החדשים של פלייליסט!

אסף אברבוך והשמועה- "אוכלת לא אוכלת"

"אוכלת לא אוכלת"- סינגל חדש וקליפ לאסף אברבוך ולהקתו השמועה לקראת אלבום חדש.

לאחר שבמרץ האחרון, לרגל הבחירות ,הוציאו אסף והשמועה את הגרסה שלהם לשיר של הגשש החיוור "עובדים עלינו" שזכה להשמעות רבות ולחשיפה רבה ברשתות החברתיות, אסף והלקה ממשיכים באותו קו השירים המדברים על נושאים חשובים, ומשחררים את הסינגל החדש "אוכלת לא אוכלת", וכמובן בתוספת קליפ משלים.

את הסינגל החדש כתב והלחין אברבוך ועיבד והפיק מוזיקלית יחד עם שמוליק דניאל. המילים של השיר עוסקות בנושא החשוב והטעון – הפרעות אכילה ובעיות דימוי גוף ועצמי. את השיר כתב אסף על ידידה קרובה שלו שסבלה מהמחלה ,"ראיתי אותה מרזה מיום ליום ועם כל קילוגרם שירד, ירדה גם עוד חתיכה מהנשמה שלה." אומר אסף.
"אוכלת את עצמך ולא אוכלת, שוקלת את עצמך ולא שוקלת לחייך, עם הבפנים נשאר בפנים והבחוץ מגדיר אותך, אז את טועמת לא טועמת לא תואמת את המציאות".

אברבוך לוקח את נושא הפרעות האכילה שהוא קשה וטעון שחייבים להמשיך ולהעלות את המודעות כלפיו, וכדוגמת שירי הלהקה הקודמים מצליח לשלב בהצלחה את הנושא בשיר קצבי בועט וכיפי מבחינה מוזיקלית, אך מבחינת הטקסט בעל אמירה חשובה, שתמיד ימשיך להעלות מחשבה כששומעים את השיר. המילים של השיר כתובות בכישרון רב, שנינות ותחכום והסגנון המוזיקלי כיאה לסגנון הבועט של אברבוך והלהקה.

כמובן אסף אברבוך והלהקה לא מוותרים על קליפ וכהרגלם משחררים קליפ מעניין וקצת הומוריסטי, בהמשך ישיר לשיר. את הקליפ יצר אסף יחד עם המעצב זיו פלדמן ואומן הוידאו דימה פוליבקין. הקליפ מתאר נערה (השחקנית דאני לי זיסר) שרואה את עצמה מככבת בפרסומות טלוויזיה למוצרי צריכה פיקטיביים (שמבוססים על אמיתיים) המעודדים אותה ל"סטנדרטים" הבלתי אפשריים שהיא רואה בטלוויזיה שלה, ובסופו של הקליפ נראה כי בסופו של דבר היא הצליחה להשלים על המשקל ועם עצמה.
ניכר כי אברבוך ניחן בכישרון רב וגם הפעם הוא ולהקתו השמועה מצליחים לעשות כל כך טוב את מה שהם יודעים לעשות, ובהתחשב בשיר החדש ובחומרים שהוציאו עד כה, הם ממשיכים לעורר עניין והופכים את הציפייה לאלבום לכזו שרק הולכת וגדלה.

[youtube id="lz1r214OrP8"]

NaMa (נעמה כהן) – "Slave for the city"

NaMa (נעמה כהן) משחררת את "Slave for the city" – סינגל וקליפ בכורה מתוך אלבום E.P חדש באנגלית.

כעבור שנה מאז שחרה את אלבום הבכורה שלה "שאלות על החיים", הזמרת והיוצרת נעמה כהן (בעלת שם הבמה NaMa) פונה לכיוון שונה ומשחררת סינגל ראשון מתוך מיני אלבום באנגלית עליו היא עובדת בשנתיים האחרונות בשיתוף פעולה עם בעלה המוזיקאי והמפיק המוזיקלי יהל דורון (מהצמד גיא ויהל).
הסינגל החדש נכתב ע"י אלה דורון ונעמה עצמה שגם הלחינה אותו יחד עם יהל דורון שאחראי בנוסף על עיבודו והפקתו המוזיקלית. מילות השיר הכתובות באנגלית נכתבו בעקבות המרדף האובססיבי להשגת חיים טובים יותר, ונעמה מעבירה סוג של מחאה ודורשת לא להיות יותר "עבד" של העיר הזאת.
"I Demand Not To Be A Slave For The City"

כבר משמיעה ראשונה מרגישים ברמתו הגבוה של השיר, המילים הנכונות והנוקבות, ההגשה של נעמה וקולה היפיפה, וההפקה המעולה של השיר מתגבשים לשיר קצבי מעניין עם ביט אלקטרוני. שיר קליט בעל גרוב שנותן הרגשה לעיתים שהגיע בכלל ממעבר לים.

בנוסף שוחרר גם קליפ אומנותי ומיוחד שביים נמרוד פלד בעריכתו של טל סיקורל ומשלים את האווירה הבינלאומית של השיר. בקליפ נראים אנשים שונים המזיזים את גופם בצורות שונות ובתוספת אפקט של מראה ואפקטים נוספים נראות צורות מעניינות בקליפ העשויות מהם.

השיר המעניין מהווה פתיחה טובה לאלבום הE.P העתידי ובהחלט מעורר ציפייה להמשיך לגלות עוד מהכיוון המוזיקלי האחר אליו פנתה נעמה.

[youtube id="x6PMO0eDGY0"]