PlayList

ביקורת הסינגלים החדשים של פלייליסט!

ירמי קפלן@ספנסרוסו- "פושע"

הזמר ירמי קפלן חובר לצמד המפיקים הצעירים "ספנסרוסו" ויחד הם משחררים את "פושע"- סינגל ראשון מתוך האלבום המשותף שעתיד לצאת באוקטובר הקרוב.

לירמי קפלן רזומה של פעילות מוזיקלית עשירה שצבר לאורך השנים הכולל אלבומים וסינגלים מצליחים .לאחר יותר משני עשורים של עבודה עצמאית, בחר קפלן לחבור לשני מוזיקאים צעירים – מתן רוסו ואורי ספנסר העונים לשם "ספנסרוסו", אל עבר עבודה משותפת על אלבום מרענן שמשלב את הרוק הבועט של ירמי ומוזיקה אלקטרונית עכשווית.

במקום להסתמך על חברות התקליטים,ההרכב החליט לפנות ישירות אל קהל המאזינים, ובימים אלו מגייס מימון באמצעות אתר המימון "הדסטראט" על מנת לשחרר את האלבום שייקרא "פטיש" ועתיד לכלול בתוכו תשעה שירים.

הסינגל "פושע" שכבר זוכה להתנגן בשבוע האחרון בתחנות הרדיו השונות, נכתב ע"י ספנסרוסו, קובי ויטמן וירמי קפלן והולחן והופק ע"י ספנסרוסו. שירי האלבום העתידיים מדברים על הפרעות חברתיות ממקום של הזדהות ובאופן ספציפי שיר זה יוצא כנגד תופעת הסטוקינג המטרידה שמוצגת בשיר מהצד של העוקב.
"צייד, זאב בעור של כבשה, מריח את השיער שלך, כמעט עוצר נשימה כשאת…"

העיבוד וההפקה של השיר מעניינים- גוונים של מוזיקת מערבונים, קולות רקע שמשתלבים בצורה הרמונית, כלי נגינה שמתנגנים במקומות הנכונים – הכל מתחבר בצורה מעניינת עם הקול המיוחד של ירמי. ה"מוכר" של ירמי בשילוב עם ה"חדש" של "ספנסרוסו" יוצרים שיר מקסים וממכר שמוכיח שאכן יש למה לחכות.

במידה והצלחתם להיסחף אל העולם המוזיקלי של ירמי קפלן@ספנסרוסו, כדאי לקחת חלק ולתת יד למען צאת אלבום שעוד עתיד להפתיע.

ליעד רונן (ז"ל) – "זה יכאב"

סינגל חדש לזמרת ליעד רונן ז"ל מתוך אלבום בכורה שבחרו אחיה לשחרר למענה ולהגשים את חלומה לאחר מותה.

הזמרת והיוצרת ליעד רונן ז"ל הייתה בדרכה להפקת אלבום בכורה אותו לא הספיקה להקליט. בחודש אפריל, בשנה שעברה, בטרם חגגה את יום הולדתה ה30, התפרצה אצלה מחלת דם נדירה והיא נפטרה לאחר ימים ספורים, מותירה מאחוריה סקיצות מוקלטות בקולה של שירים עליהם עבדה לקראת אלבומה.

אחיה- סמדר וגבע רונן, מוזיקאית ואיש קולנוע, החליטו בתום השבעה להגשים את חלומה היקר של ליעד ולהשלים עבורה את האלבום. דרך אתר המימון "הדסטארט" הם הצליחו לגייס בהצלחה מימון למען הפרויקט המרגש ויחד עם המפיק המוזיקלי איתמר אשפר בחרו שמונה שירים ובחרו לתת כל שיר למעבד שונה, בניהם יהוא ירון, אסף רוט, שאול פכטר ועוד.. כך שכל אחד מהם יביא מעולמו המוזיקלי במחשבה איך ליעד הייתה רוצה לראות את האלבום.

שנה לאחר מותה, משחררים האחים את הסינגל הראשון מהאלבום "זה יכאב" שכתבה ליעד, הלחין יואב וילונסקי ובעיבודו של יהוא ירון.

אף על פי שאיננו יודעים במדויק כיצד הייתה רוצה ליעד לראות את השיר, השיר מצליח לתת את ההרגשה שליעד נמצאת כולה בשיר, עם קולה היפה והעוצמתי בעל הנוכחות שקשה לא להרגיש. מילות השיר שכתבה ליעד אמנם נכתבו בהקשר אחר, אך עם לכתה הן מקבלות קונוטציה מצמררת בקשר אליה.
"כשיגיע הרגע שאתבקש לעזוב, זה יכאב, לא יהיה כלל מזור, למכאוב, לא יהיה כלל מזור…"

שיר פתיחה לאלבום שמרגש לשמוע ומשאיר את הרצון להמשיך ולהקשיב לחומריה הנוספים של ליעד שיחד ייצרו את החותם שלה בדמות המוזיקה שהייתה חלק בלתי נפרד מחייה.
פרויקט מבורך גם כהגשמת חלומה של ליעד וגם כתוספת למוזיקה הישראלית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *