PlayList

ביקורת הסינגלים החדשים של פלייליסט!

אבטיפוס – "שמע אלי"

להקת הרוק אבטיפוס חוזרת לפעילות ומשחררת את "שמע אלי"- סינגל שני מתוך אלבום חדש שצפוי לצאת בחודש אוגוסט הקרוב.

להקת אבטיפוס הייתה מבין הרכבי הרוק הבולטים בשנות התשעים, בשנים אלו שיחררה הלהקה שני אלבומים- הראשון מבניהם (" מה החזאי אומר") היה להצלחה גדולה וסיפק את הלהיטים "מועקה" "בוקר טוב עולם" ואת הקלאסיקה "תשאירי לי מקום לחבק אותך". אלבומם השני ("איך עושים מים") לא הצליח כמו הראשון וגרם לפירוק הלהקה שלאחריו פנו חלק מחברי הלקה לקריירות סולו.

באמצע העשור הראשון של שנות האלפיים התאחדה הלהקה פעמים לסיבוב הופעות ולאחר מכן התפרקה בשנית. בשנים האחרונות חזרו חברי הלהקה המקורית אייל שכטר, אמיר בן דוד וטל יניב יחד עם חברים חדשים – טל לוי ובועז וולף לעבודה משותפת על אלבום, ובחודשים האחרונים חזרו גם להופיע יחד.
בימים אלו, לאחר 20 שנה מאז צאת אלבומם הראשון, הם מסיימים להקליט אלבום חדש שעתיד לצאת בעוד כחודשיים, ממנו כבר שיחררו סינגל ראשון העונה לשם "שלום אדוני המלך".

הסינגל החדש "שמע אלי" נכתב ע"י אייל שכטר ואמיר בן דוד, גיטריסט הלהקה, בעקבות התמודדות אישית שעבר אמיר בשנים האחרונות בה איבד את שני הוריו ונולד לו ילד. מילות השיר לקוחות מספר קהלת (נכתבו ע"י שלמה המלך) בשינויים קלים להתאמה לנסיבות הפרטיות, והוספת השורה בפזמון שמסכמת את הרגשת היתמות: "שמע אלי וענני כי הנני לבדי".

קצת לא צפוי שהלהקה תשחרר שיר מ"המקורות", אך לאור סיפורו האישי של בן דוד, הבחירה מובנת. לשיר מלודיה קצבית ונעימה שמצליחה להעביר תחושה מסוימת של רוגע בבתים, בניגוד למילים, ובפזמון בעקבות צורת שירתו של הסולן את התחושה הנכונה של הרצון שהאל כבר "יענה". שיר שקצת לא מזכיר את אבטיפוס של פעם ורומז על כך שחברי הלהקה התבגרו ועברו שלבים בחיים ומתאימים את עצמם למוזיקה כיום.

עברו שנים רבות מאז תיפקדו אבטיפוס כלהקה פעילה, וכעת רק נותר לחכות לצאת אלבומם החדש ולגלות את הלהקה האהובה בצורה המחודשת, בימינו אלו.

[youtube id="phadCU7V_F8"]

בועז ריינשרייבר – "ראיון עבודה"

"ראיון עבודה"- סינגל שני למוזיקאי בועז ריינשרייבר מתוך אלבום שני שעתיד לשחרר בקרוב.

לבועז ריינשרייבר רפרטואר מוזיקלי עשיר הכולל בתוכו שני אלבומים של להקת "דבק" ,טרילוגיית אלבומים של להקת "אחד חלקי אחד", אלבום סולו ראשון ("לב") והפקות מוזיקליות שונות עם יענקל'ה רוטבליט ומור שטייגל.

לאחר ששחרר את "משה לא בא"- סינגל ראשון מאלבום הסולו השני עליו עובד בימים אלו, משחרר בועז את הסינגל השני ממנו העונה לשם "ראיון עבודה".
הסינגל נכתב הולחן והופק על ידי בועז עצמו. כהרגלו בועז ממשיך להראות את הצד המוזיקלי האמיתי שלו שנובע ממי שהוא דרך הטקסט שמשלב צד אישי ואמירה פוליטית חברתית שמשתלבים יחד .בועז מוסיף את השפה הצה"לית שמצליחה לחזק את הרגשתו האישית ולהעביר אותה למאזין.
"פול. זחל. צפה. טווח. אש- לך עם כל מה שיש".

קולו המיוחד והדומיננטי של בועז בשילוב עיבוד הרוק המעט אלקטרוני מעבירים הרגשה שהשיר מאלץ את המאזין ללכת לכיוון מסוים אליו כולם הולכים, מבלי יכולת להתנגד, לקראת "תקיפה", מה שגם מוסיף לחיזוק ההרגשה אותה בועז רצה להעביר.

בסופו של דבר, בועז ריינשרייבר יוצר מוזיקה מעניינת שמצליחה להשפיע על המאזין ומצליחה להוסיף לעולם המוזיקה של אלו אשר נחשפים אליה.

[youtube id="Hwa1OoeZ7mk"]