PlayList

ביקורת הסינגלים החדשים של "פלייליסט"!

סאבלימינל מארח את מאור אדרי ואתי ביטון- "נס"

הראפר סאבלימינל (קובי שמעוני) מארח את הזמרים מאור אדרי ואתי ביטון בסינגל השני הנקרא "נס" מתוך אלבומו החדש.

סאבלימינל, אמן ההיפ הופ שהכניס את ה"היפ הופ" לתודעה הישראלית ומייסד "משפחת תאקט" חתום על להיטים מצליחים וזכורים כמו כמו "ילד רחוב", "הפינאלי" "טורו" ורבים נוספים. לאחר שקט מוזיקלי של שלוש שנים בהם התמקד במשפחתו, עושה סאבלימינל צעד נוסף בחזרה לתודעה הציבורית ומשחרר סינגל שני לקראת אלבום ומופע חדש.

הסינגל הקודם "חלום של כל גבר" ששוחרר לפני כ3 חודשים זכה להצלחה מטורפת עם השמעות רבות בתחנות הרדיו ובמועדונים, והגיע לכמעט 2,500,000 צפיות ביוטיוב. לאחר ההצלחה הרבה משחרר סאבלימינל את "נס"- סינגל נוסף מהאלבום הצפוי.

הסינגל החדש נכתב הולחן ועובד ע"י סאבלימינל שבחר לארח בשירו את הזמרים הים- תיכוניים הצעירים מאור אדרי ואתי ביטון ואת התזמורת האנדלוסית בניצוחו של אייל מזיג. שילוב סגנון ההיפ הופ יחד עם המוזיקה הים תיכונית היא למעשה שילוב המוזיקה עליה גדל סאבלימינל בבית ביחד עם סגנון ההיפ הופ שמזוהה איתו ואשר הוא חלק ממנו.

מילות השיר הקליט הם בסגנון קליל המשלב סלנג, וכך גם שירתו של סאבלימינל. בפזמון מובא הפן הים תיכוני של מאור אדרי ואתי ביטון ומורגש החיבור הקולי היפה בשירתם.
"וואלאק, נס, היא רוצה נס, חולמת על לומר yes , מחפשת גבר מאליק על כס, וואחד חם שהחדר נמס"

נראה כי סאבלימינל בחר דווקא להבליט את הצד הים תיכוני בשיר שכן מורגש חסרונו של הראפ, ונראה שעוד כמה שורות ראפ היו מצליחות להוסיף עוד לתוכנו של השיר ולהבליט את הבדלי הסגנונות שהצליח לחבר בהצלחה לשיר אחד.
בנוסף, לשיר שוחרר קליפ בבימוי איתן אשכנזי לתסריטו של סאבלימינלץ הקליפ המושקע למדי צולם בתיאטרון יפו ובמדבר יהודה בהשתתפות שחקנים ורקדנים רבים. הקליפ מגולל סיפור אהבה בין הדמויות הראשיות הלוא הן מאור אדרי ואתי ביטון באווירת התקופה התורכית, זאת כמובן בשילוב מאפייני התקופה והתרבות כדוגמת ריקודי הבטן. הקליפ יצא לפני כשבוע וכבר עבר את 100 אלף צפיות שעתידות להמשיך לעלות.

בסופו של דבר הסגנון הבולט בסינגל החדש הוא הסגנון הים תיכוני השולט במוזיקה בארצנו ועל כן נראה כי הוא עומד להיות להיט בקיץ הקרוב.

[youtube id="cxJzZ1ZVucw"]

רועי זו-ארץ –"סופרמן"

המוזיקאי המוכשר רועי זו-ארץ (אחיו של השחקן, המנחה והמוזיקאי גיא זו-ארץ) משחרר את סינגל הבכורה – "סופרמן" מתוך אלבום סולו ראשון כמבצע.

רועי זו-ארץ אוחז ברשימה לא מבוטלת של כישרונות בתחום המוזיקה- הוא כותב, מלחין, מנצח, פסנתרן, מפיק ומעבד מוזיקלי. לאורך השנים זו-ארץ שיתף פעולה עם מיטב האמנים בארץ ושימש להם כמפיק ומנהל מוזיקלי באלבומים ובהופעות שונות, ביניהם ריטה, שירי מימון, היהודים, דני סנדרסון ועוד…

לאחר ששהה יותר מעשור מעבר לים, שם למד בבית הספר למוזיקה ג'וליארד בניו יורק וב "Mannes College of Music", ועבד במספר פרויקטים ביניהם כתב והלחין מוזיקה להצגות וסרטים, שב רועי זו-ארץ בחזרה לארץ לפני מספר שנים והמשיך בעיסוקיו בתחום המוזיקה.

תוך כדי המשך עבודתו עם אמנים שונים בארץ עובד רועי זו-ארץ על אלבומו הראשון כמבצע ומשחרר את "סופרמן" כסינגל ראשון מתוכו.
השיר החדש נכתב, הולחן והופק מוזיקלית ע"י רועי זו-ארץ. בשיר היפה והמעניין לוקח זו-ארץ את אייקון התרבות , גיבור העל "סופרמן" וחושף אותו מזווית של בן אדם רגיל. זווית בו סופרמן למעשה הוא אדם שחווה את החיים ככל האנשים וכמו הם, גם אצלו קיימת לפעמים הרגשה של עצבות ואכזבה ולפעמים תחושת גאווה והביטחון העצמי.
"סופרמן עצוב סופרמן בבית, כל העולם בשוק איך נעלם מהשמיים".

בשיר הקצבי מורגשת כוחניות מסוימת שבאה לידי ביטוי ע"י הלחן, קולו של זו-ארץ ואופן הגשת השיר. גוון קולו היפה בעל נוכחות קולית חזקה שמחזקת את האופן בו מוצג סופרמן כאדם רגיל שתחושותיו משתנות בהתאם למה שעובר עליו. ההגשה של השיר מתכתבת בצורה מדויקת עם שני החלקים בשיר בו בתחילה סופרמן מוצג ככזה שמאכזב ומאוכזב מעצמו ולאחר מכן מוצג כאדם בעל ביטחון עצמי שמכוון להגיע גבוה.

רועי זו-ארץ ניחן בכישרון רב כמוזיקאי והסינגל החדש מצליח לחשוף את כישרונו הרב גם כזמר מבצע ומעורר ציפייה לקראת אלבומו החדש.

[youtube id="6BP5R8enOjA"]