PlayList

ההמלצה של קמינסקי – טור קיץ חלק 2

הקיץ בפתח ותחנות הרדיו כבר במתח. ההמלצה של קמינסקי עם טור שני בסדרה של להיטי הקיץ שלא יתנו לכם מנוח : פיטר רוט מוציא שיר חדש שעושה כבוד ללהקת "גזוז", להקת בותימזוג מתחברת לצד המזרחי שלה, גרי אקשטיין מדבר על הכסף ולהקת "המחשפות"  עם שיר שכולו ענבל פרלמוטר ז"ל. טור קיץ חלק שני שחבל לפספס.

פיטר רוט – "בדרך אלייך":

"שטה ספינה אל הים, וכחול יפריד בינך וביני…" ככה נפתח "בדרך אלייך" שיר חדש שמשחרר פיטר רוט, מוסיקאי, יוצר ונגן מהמובילים בישראל שמסמפל את השיר של להקת גזוז "כחול הים התיכון". פיטר רוט ממייסדי להקת הרוק הישראלית "מוניקה סקס" ואשר באמתחתו שני אלבומי סולו ואלבום הומאז' לשמוליק צ'יזיק, מוציא את הסינגל "בדרך אלייך" שלוקח את קצב הגרוב – בלוז – רוק של להקת גזוז של דני סנדרסון, גידי גוב ומזי כהן , יוצק לתוכו את עולמו המוסיקלי ויוצר שיר קיץ מגניב וקליל שפשוט גורם לך להזיז את הגוף מצד לצד. השיר שנולד לדברי רוט בפקק באוטו ללא מיזוג תוך כדי האזנה לשיר של גזוז מספק משב רוח רענן לקיץ המיוזע הזה ועושה הרבה כבוד ללהקה שסיפקה לנו להיטים כמו "רוני", "תשע בכיכר", "חללית" ו"תה עושה סחרחורת". תענוג של שיר, פשוט לשמוע בריפיט. המלצה של קמינסקי.

פיטר רוט – "בדך אלייך"         מילים ולחן: פיטר רוט ודני סנדרסון              (מרום& פרל)

 

בותימזוג – "שיר במזרחית":

להקת בותימזוג שכוללת עשרה מוזיקאים מוכשרים שהתאחדו משלל להקות שונות, הוא הרכב שיוצר מוזיקה אחרת אבל יחד עם זאת מוכרת וממכרת שהם מגדירים מוזיקת ישראליאנה. בותימזוג הוציאו שבוע שעבר את הסינגל "שיר במזרחית" הסינגל השני מתוך אלבום הבכורה שלהם שצפוי לצאת בספטמבר. "שיר במזרחית" הוא שיר אהבה סוחף, להיט הקיטש של הקיץ שלא יותיר עין אחת יבשה עם הרבה הומור וציניות. ואם אתם שואלים את עצמכם מה זה ישראליאנה – חברי הלהקה מסבירים שמוזיקת ישראליאנה היא מוזיקה שמחה, עתירת כלי נגינה, מורכבת מהרבה סגנונות אבל מאוד קשורה למקום ולתרבות הישראלית. "שיר במזרחית" הוא לא בדיוק להיט קיץ סוחף ומרקיד, אלא יותר שיר בעל הומור רב, שיר דחקות של החבר'ה בסגנון "אחלה חמודה" של בני בשן, שיר שאני לא לגמרי שלם לגבי ההמלצה שלי עליו ואפילו די אמביוולנטי וחושש עקב זה שאין בו שום מרכיב של להיט. אז תשפטו בעצמכם…

בותימזוג – "שיר במזרחית"            מילים ולחן: כפיר רימוך            (אפרסק יחסי ציבור ) 

 

גרי אקשטיין – "איך הלך הכסף?":

גרי אקשטיין, אחד מגיבורי הגיטרה של הרוק הישראלי, יוצר וזמר שהתפרסם בשיר "אני הולך לבית שאן" ובעבודתו עם שלום חנוך, שלמה ארצי ויהודית רביץ, חוזר לימים התמימים אי-שם בשנות השבעים עם הסינגל הראשון "איך הלך הכסף?" מתוך אלבום חדש שיקרא "אירוע מוחי" ושעתיד לצאת השנה לאחר תהליך שיקום שעבר גרי עקב אירוע מוחי  בו הוא לקה בשנת 2008 אשר הגביל את התנועות המוטוריות שלו. השיר "איך הלך הכסף?" שמתכתב יפה עם המחאה הציבורית שמשתוללת ומבקר את המדינה ואת הציבור בה עושה זאת בהומור רב כדוגמת להקות "כוורת" ו"גזוז" שהוזכרה כאן ומהלל את האידיאולוגיה שנגוזה. אקשטיין נעזר בשיר באלון נדל בבס, אלון הלל על התופים וביאיר סתוי שהיה על הקלידים וגם הפיק מוסיקלית את האלבום ביחד עם גרי אקשטיין. את הסינגל הראשון ואת שאר שירי האלבום ניתן לשמוע באתר בנדקמפ . אז תעשו הרבה כבוד לאומן אדיר ותקליקו. המלצה של קמינסקי

תזכורת מהעבר, גרי אקשטיין ומזי כהן – בחינת בגרות

גרי אקשטיין – "איך הלך הכסף?"       מילים ולחן: גרי אקשטיין              (Oov Records)

 

המחשפות – "לגעת בשמיים":

"לגעת בשמיים" הסינגל החדש והמקורי של להקת "המחשפות" שמורכבת מיעל כהן ויפעת נץ מההרכב המקורי של המכשפות שמחוזקות על ידי ליעד שר ומלי שלום (בוגרת כוכב נולד), יוצא לאור במטרה להזכיר לקהל את להקת המכשפות במלאות 20 שנה לאלבום האלמותי "עד העונג הבא" ו-15 שנה לפטירתה של ענבל פרלמוטר ז"ל. השיר שנכתב במהלך חזרה בעידודה ועזרתה של קורין אלאל, שהפיקה מוסיקלית את המופע ואת אלבומיהן של המכשפות, משקף את פסיפס התחושות שעלו וצפו בקרב הבנות לקראת חזרתן לבמה. "לגעת בשמיים" שנכתב על ענבל, על הפחדים לגעת בחומרים הישנים של המכשפות ועל זה שאולי אף פעם לא הכרנו אותה, את ענבל, באמת מעביר צמרמורת בגב בכול השמעה מחדש. השיר מציג את היחסים בין הבנות לענבל, את הערכה העצומה שלהן אליה, את הרגשות הכנים ביותר שעטופים ברוק משובח של גיטרות נוגעות ותוף מלטף שמזיז את המאזין מצד לצד.

רוצה ולא יוצא
למה הפחד עוצר
אף פעם לא הכרנו באמת
קושרת זיכרון אחד
חיה בנפרד
אף פעם לא הכרנו באמת