PlayList

ראש בראש – ערב מוסיקלי

ספק גדול אם בחרו קברניטי התכנית "כוכב נולד" מ"קשת" להעלות את התכנית, דווקא בערב בו משודר ב"ערוץ הראשון" "אירוויזיון 2012" ובנוסף משחק הפיינל פור בין מכבי תל אביב להפועל חולון ב"ערוץ הספורט". מה שבטוח הוא שבחירת המתמודדים שהוצגו אתמול בערב נעשתה בקפידה רבה, עם מאמץ רב לסחוט את רגשות הצופים עם סיפורים מרגשים וקורעי לב, שמשאירים אותנו דבוקים למסך.

העונה החדשה נפתחה עם צל כבד של פרשת מרגול שהותירה עננה על המשך התכנית והרכב השופטים שהתחדש השנה עם גידי גוב ומשה פרץ שנכנסו לנעליים הגדולות מדיי של קודמיהם, יאיר ניצני ומרגול. לעומתם, השופטים הותיקים מירי מסיקה וצדי צרפתי הצליחו להרגיש בבית והניעו את התכנית בצורה המוכרת והמצליחה.

אין ספק ששלב האודישנים הוא השלב המוצלח ביותר בתכנית המשלב המון בידור וגם דרמה, וככזה הוא הזמין אליו 30 אחוזי רייטינג שוודאי שימחו את המפיקים. בין האודישנים יכולנו לפגוש את יפית טימסיט בת ה16 שסיפרה שגדלה על התכנית – טפיחה חשובה על השכם של קשת שמצליחים לשרוד כל קיץ מחדש עם התכנית. עוד השתתף בחור חביב שעטה תחפושת פורים של ספיידרמן ונתן סיפור רקע על עקיצת העכביש ועל הקשר שלה לקלאסיקה הישראלית. השמועות מספרות על אשקלוני שמנסה כבר כמה שנים להיכנס לתכנית ללא הצלחה, נראה שגם הפעם.

ביצועים מעניינים נוספים היו של איטן גרינברג ששילב באודישן שירה מיוחדת בשפה הפרסית להפתעת השופטים ולאחר מכן שר את "את חירותי" של חווה אלברשיין ובועז קרואזר שכתב לחן חדש לשירו של נתן אלתרמן "עוד אבוא אל סיפך". העונה העשירית של כוכב נולד מתהדרת בחזרה לקלאסיקות הישראליות והדוגמא לכך היא המתמודדים שעברו לשלב הבא בתכנית הבכורה, מעניין יהיה לראות את כמות המסלסלים שיעלו בסולם השלבים בעונה הנוכחית.

איטן גרינברג

עם סיום התכנית, הרחק לאחר הפסקת פרסומות ארוכה ומייגעת הגיע בחור עם סיפור קורע לב על מות בנו בתאונת דרכים, רוני בן עמי בן ה – 40 עלה וביצע את "ים של דמעות" – הומאז' לנינט טייב שעשתה הומאז' לזוהר ארגוב. בן עמי ריגש את השופטים ובהחלט גם את הקהל בבית ועבר לשלב הבא, בין אם בזכות הסיפור או בזכות השירה.

מוסיקה לא מהעולם – מאירופה

הסאגה השנייה של ערב האתמול נצפתה בערוץ הראשון, שמדי שנה מקפיד להתהדר באירוע הנוצץ של השנה, בטח כאשר סוף סוף ישנה נציגות ישראלית והשנה "איזבו" עם השיר שנטחן היטב כדי שנשנן אותו בערב החשוב "Time". אירוויזיון 2012 זכה לרייטינג נמוך יחסית של 7.2 אחוזים, מובן בהתאם למתחרות של אותו הערב.

הדיונים הקבועים על סיכויינו לזכות או רק לעלות לשלב הגמר מסתכמים בהבנה כי התחרות היא לרוב פוליטית ומושפעת מאוד מהלך הרוח האוניברסלי ביחס לישראל באותה התקופה. מפתיע, אך השיר הנהדר של "איזבו" לא עלה לשלב הגמר, וחבל כי באמת היה בו משהו שונה ומיוחד לתחרות המשעממת כל כך.

אבל גם הפתעות חיוביות היו וביניהן יכולנו למצוא את 6 הסבתות המרקדות, "הבבושקות" מרוסיה ששרו שיר קליל וסוחף ועלו לשלב הגמר. נוספו אליהם בגמר גם האחים האירים עם שיר קצבי וקליט, האחים הופיעו כבר בשנה שעברה וגם הפעם העפילו לשלב הגמר, נאחל לכולם בהצלחה.

Buranovskiye Babushki – Party For Everybody

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *